Koncert a Zeneakadémián

2017. 05. 26.

Május 25-én este a Bajza régi és jelenlegi diákjai nagyszabású koncerttel tisztelegtek iskolánk 100., az ének-zenetagozat 60. évfordulója előtt. Az egy éves előkészítő munkának meglett a gyümölcse. Nemzetközileg is elismert művészek varázsolták el a közönséget előadásukkal. Azok, akik külföldi elfoglaltságaik miatt nem tudtak jelen lenni, a technika segítségével kivetítőn keresztül mutatták be előadásukat. Felléptek: Benk Ágota (szaxofon), Csalog Gábor (zongora), Németh Zoltán (zongora), Mozsár György (operaénekes), Bántai Erzsébet (cselló), Oláh Dezső (jazz zongora), Radnóti Katalin (fuvola) Schwartz Zoltán (hegedű), Serei Dániel (ütőhangszerek), Zsoldos Béla, Zsoldos Gábor, Zsoldos Dániel, Binder Károly, Borbély Mihály (jazz zongora, szaxofon, ütősök), Vitárius Piroska és Győri István (hegedű és lant), Villányi Dániel (zongora). Ica néni, a 60 évvel ezelőtti energiájával fogta össze a régi bajzásokból álló Bajza Hang-kört, mely éppen olyan tisztán szólt, mint jelenlegi diákjaink kórusa. Köszönet a fellépő művészeknek és a szervezőknek! Köszönjük a csodás élményt!