Retro tábor Bogdányban

2016. 09. 04.

Iskolánk életéhez szorosan kapcsolódnak a kirándulások, táborozások. Közel ötven éve működik Dunabogdányban az a gyermeküdülő, ahol sok ezer gyerek jutott életre szóló élményekhez. Ezeket az élményeket éltük újra szeptember első hétvégéjén. 20-70 évesig minden korosztály képviselte magát és mindenki kicsit másként emlékezett a részletekre.

Hol voltak a faházak? Hol volt a zászlórúd? Hol állt a diófa? Milyen csínytettek történtek? Sok tanár is eljött, és a mára felnőtt diákokkal együtt nosztalgiáztak a régi fotókhoz kapcsolódó történeteken. Megható pillanatok, örömteli találkozások is voltak bőven. Ahogy teltek az órák, úgy mosódtak el a korkülönbségek és gond nélkül játszott együtt a húsz, negyven és hatvan éves véndiák, valamint a kortalan pedagógus. (Valamit tudnak ezek a bajzások, hiszen mostani diákjaink is remekül tudnak együttműködni.) Természetesen voltak közös játékok is, és készült pár fotó az utókor számára. Tanárok és diákok kivétel nélkül remekül érezték magukat. Köszönet mindenkinek, aki eljött és köszönet Terézváros Önkormányzatának, hogy biztosította számunkra ezt a hétvégét!